menu zatvoriť menu

ODDIEL SILOVÉHO TROJBOJA – SPORT CLUB POHODA

Oddiel silového trojboja je jedným zo štyroch oddielov, ktoré SPORT CLUB POHODA Trnava (SCP) združuje.

Rok po svojom vzniku (2004), sa v roku 2005 stal SPORT CLUB POHODA členom Slovenskej amatérskej federácie silového trojboja (AWPC – Slovakia). Odvtedy je jedným z najúspešnejších oddielov nielen v rámci Slovenska.

Pretekári SPORT CLUBU POHODARudolf Siska, Jozef Svitok, Andrej Smutný, Jozef Čambál, Terézia Haladová, Marek Hradský, Matúš Sobota a mnohí ďalší – sa zaslúžili o to, že v roku 2007 bol náš oddiel ocenený pamätným listom Mesta Trnava ako jeden z najúspešnejších športových oddielov pôsobiacich v meste.

Naše úspechy

V olympijskom roku 2008 sa Rudolf Siska v ankete o najlepšieho športovca Trnavského samosprávneho kraja umiestnil v TOP 10 medzi športovcami v spoločnosti so siedmimi olympionikmi a paraolympionikmi ako jeden z mála zástupcov neolympijského športu.

 

V doterajších rokoch našej športovej histórie sme získali množstvo medailí z Majstrovstiev sveta, Majstrovstiev Európy, Svetových Medzinárodných pohárov.

Množstvo získaných, cenných kovov je jasným dôkazom dobrého výberu pretekárov ale aj systematickej práce s mládežou a novými talentami. Počas tohto obdobia naši pretekári získali okrem individuálnych úspechov vo svojich kategóriách aj tituly absolútnych majstrov Európy a majstrov sveta.

Nemalým úspechom je nezmazateľný zápis našich pretekárov do tabuliek svetových a európskych rekordov.

 

Oddiel sa zapája do organizácie národných aj medzinárodných športových podujatí v silovom trojboji a tlaku na lavičke, ktoré sa pravidelne konávajú v Trnave a jej okolí. Už dnes patria členovia nášho oddielu k najspoľahlivejším členom organizačných výborov a tímov, ktorí si získali uznanie prípravou Majstrovstiev Európy a aj Majstrovstiev sveta v Trnave.

Kompletné výsledky, fotogalériu a prezentácie jednotlivých výkonov našich pretekárov nájdete v časti „Silový trojboj – PODUJATIA“ na našej web stránke.